İnterlock Sistemleri
Aralık 27, 2019 No Comments Ürünler Garaj Mühendislik

GT Serisi İnterlock Kontrol Modülü
İnterlock kapı sistemleri öncelikle güvenlik amacıyla kullanılan özel sistemlerdir. Temel olarak, birbirine kenetlenen iki yada daha fazla kilit kümesinin birlikte çalışmasını sağlar. Tipik olarak, bir kapıyı kapanmadan veya kilitlemeden diğer kapı yada kapıları açamazsınız.

Günümüzde sağlık alanında, Temiz oda (cleanroom), laboratuvar, ameliyathane, al-ver kutusu (passbox) gibi yerlerde kullanıldığı gibi iş merkezlerinde, hapishanelerde, server yada arşiv verilerini sabotajdan korumak için çeşitli finans kurumları ve banka ATM’lerinde müşteri güvenliğini sağlamak gibi bir çok alanda interlock sistemleri kullanılmaktadır.

GT-lock, 2 kapıdan 16 kapıya kadar ürün çözümü sunan sistemimiz, süresi ayarlanabilir fan, süre ayarlamalı UV ve lamba kumandası, RJ 45 soketli kolay bağlantı ve kurulum, kapı konumlarını gösteren LED Trafik göstergesi, kısa devre korumalı switch mode trafo, 12V/24V çıkış seçimi, kepenk ve elektronik kapı çıkışları, ışık ve sesli uyarı sistemi, bilgisayar tabanlı kapı izleme ve denetleme yazılımı, kartlı geçiş ve parmak izi şifre sistemlerine uyum, acil çıkış (Emergency) bağlantılı yangın ihbar sistemine entegrasyonu ile No Touch sensör uyumu gibi birçok alternatif çözüm seçeneklerini sunabilir.

GT-Lock ile projeleriniz

Elekto-Manyetik kilitleme seçenekleriyle uyumlu çalışabilme,
Yüksek güçlü manyetik kilit seçme imkanı
Farklı kilit ve passbox modelleriyle ( otomatik, sızdırmaz, hermetik vb) uyumlu çalışabilme,
Giriş ve çıkışlarda kapı/ passbox açık kalma sürelerinde zaman ayarlama seçenekleri,
Kapı / passbox durum bilgi ışıkları ile kapının açık-kilitli durum bilgisi göstergeleri ve acil çıkış butonu,
Kapı / passboxların açık veya kilitli olarak çalışabilme,
Sesli ve ışıklı ikazlar ile sistem ihlal uyarısı ( kapı /passbox açık kaldı, alarm, acil çıkış, birden fazla kapı aynı anda açık vb.)
Modül üzerinden ışıklarla kapı durumu, alarm ve çalışma bilgileri izlenebilme,
Air-shower ( Hava Duşu ) için özel tasarım ve yazılımı ile istenen kontrollerin yapılabilmesi,
İmkânı sunmaktadır.

*Kontrol modülü brabeck butonlarına uyumludur.

Projelerinize özel çözümler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Proje Sahibi
Garaj Mühendislik Garaj Mühendislik, sektörde çalışan ve alanında profesyonellerin, ARGE ve inovasyon çalışmalarının GOSB Teknopark bünyesinde hayata geçirilmiş platformudur.